TOPLINE sink table / 1 bowl, 800 x 700 mm 615,00 € Original price was: 615,00 €.430,50 €Current price is: 430,50 €. excl. VAT, plus Shipping
TOPLINE sink table / 1 bowl on the right + drainboard, 1000 x 700 mm 659,00 € Original price was: 659,00 €.461,30 €Current price is: 461,30 €. excl. VAT, plus Shipping
TOPLINE sink table / 1 bowl left + drainboard, 1000 x 700 mm
- 1 Bowl 400x500x300 mm on the left and drainboard
- incl. 100 mm rear backsplash & undershelf
- for self-assembly
- top made of high-quality stainless steel AISI 304
- Product dimensions (WxDxH): 1000x700x850 mm
SKU: 10448
659,00 € Original price was: 659,00 €.461,30 €Current price is: 461,30 €. excl. VAT, plus Shipping
Available on backorder
Features & Compatibility
Model type
- Screwed construction
- Rounded corners
- Ideal working height 850 mm
- high load capacity
- very clean workmanship
Worktop
- with 100 mm backsplash
- 40 mm worktop
- Work surface made of AISI 304
- 1 bowl left & drainboard
- Bowl size: 400x500x300 mm
- Corners ground and welded
Base
- Table legs made of 40×40 mm square tube
- Height-adjustable feet
- with undershelf
Additional information
| Weight | 43,00 kg |
|---|---|
| Dimensions | 70,00 × 100,00 × 85,00 cm |
| Assembly | bolted, self-assembly |
| Backsplash | 100 mm |
| Bowl Position | left |
| Number of Bowls | 1 |
| Material | stainless steel |
| Undershelf | with |







